Synology - dyski sieciowe w Polsce

Synology w Polsce

punkt Dlaczego warto kupić ?

punkt Interfejs użytkownika DSM

punkt Oprogramowanie DSM 6

punkt Możliwości Synology

punkt Moduły dodatkowe

punkt Synology w biznesie

punkt Synology w domu

punkt Kopia zapasowa danych

punkt Funkcja Time Backup

punkt Konta i uprawnienia

punkt Kontrola dostępu przez ACL

punkt Wirtualizacja z Synology

punkt iSCSI w Synology

punkt Porównanie wydajności

punkt Bezpieczne dane - RAID

punkt Ochrona przed ransomware

punkt Dyski twarde dla Synology

punkt Sklep Synology PL

punkt Kim jesteśmy ?

punkt Pomoc techniczna

punkt Zgłoszenie awarii i pomoc

Wersja demo online

punkt Wejście do Synology ->

punkt Login: admin

punkt Hasło: synology

Wsparcie serwisowe

Pakiety EPA Care Pack

Tylko w EPA Systemy mamy programy serwisowy dla Synology. Do 5 lat gwarancji, serwis door-door, on-site, wsparcie techniczne i wiele więcej. Sprawdź co jeszcze oferujemy w pomocy tehnicznej.

Systemy monitoringu

Kamery IP przemysłowe

Czy wiesz, że każdy serwer NAS Synology posiada obsługę kamer IP i bogate funkcje stacji monitoringu video ? Synology poleca kamery Etrovision >

Facebook Synology

Wejdź na Facebook. Bądź na bieżąco z nowymi produktami Synology.

 

Zapraszamy również na Google+. Tam też zawsze pełne info o Synology.

 

Ochrona przed atakami ransomware z wykorzystaniem Synology

Ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem w dalszym ciągu rośnie wraz z nowymi infekcjami, które w każdej godzinie, każdego dnia, błyskawicznie się rozprzestrzeniają. Firma Synology reaguje na coraz większy problem dotyczący złośliwego oprogramowania poprzez wprowadzenie potężnych środków bezpieczeństwa, np. rozwiązania Security Advisor czy Qualysguard Security Scan, a także oferuje regularne aktualizacje zabezpieczeń, aby chronić użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami.

 

 

Niedawno zauważyliśmy nowe oprogramowanie typu ransomware oparte o szyfrowanie, które wybrało sobie za cel pliki osobiste, a nawet urządzenia sieciowe. Poniżej wyjaśnimy w jaki sposób kompleksowe rozwiązania kopii zapasowych wielu wersji może uchronić Twój komputer osobisty i serwer NAS przed złośliwymi atakami.

 

Czym jest oprogramowanie ransomware oparte o szyfrowanie?

Oprogramowanie ransomware oparte o szyfrowanie, np. CryptoWall, CryptoLocker, czy TorrentLocker, szyfruje pliki przechowywane na komputerach, a nawet dyski sieciowe. Kiedy urządzenie zostanie zainfekowane, pozostaje opcja zapłaty okupu, aby odzyskać dostęp do plików, lub zrezygnować ze wszystkich cennych danych wcześniej przechowywanych na komputerze lub urządzeniu pamięci masowej.

 

Praktyki ochrony przed atakami ransomware

Oprogramowanie typu ransomware to rosnące zagrożenie dla użytkowników domowych i małych biur, w których systemy obrony są mniej wyszukane. Połóż kres infekcjom złośliwego oprogramowania - oto kilka wskazówek i sztuczek, dzięki którym nie zostaniesz ofiarom oprogramowania typu ransomware.

 

Zaktualizuj system operacyjny. Przestarzałe systemy komputerów są relatywnie bardziej podatne na ataki oprogramowania typu ransomware. To dlatego konieczne jest wykonywanie regularnych aktualizacji oprogramowania i systemu operacyjnego.

Zainstaluj dobre oprogramowanie antywirusowe lub pakiet zabezpieczeń o dobrej renomie. Tego typu oprogramowanie pomoże wykryć i zwalczyć złośliwe zagrożenia, oferując dodatkową formę ochrony. Nie jest jednak ochroną 100%, gdyż tempo modyfikacji wirusów jest bardzo duże.

Unikaj podejrzanych plików. Bądź czujny i dobrze zastanów się zanim otworzysz załączniki w wiadomości e-mail lub klikniesz pliki z nieznanych źródeł. Uważaj na podejrzane pliki z ukrytymi rozszerzeniami, np. ".pdf.exe" najczęsciej umieszczone w e-mailch.

Wyłącz dostęp zdalny do swojego komputera. Złośliwe oprogramowanie często obiera sobie za cel komputery z protokołem RDP. Nie włączaj protokołu RDP, jeśli nie potrzebujesz dostępu zdalnego. Jeśli możesz, korzystaj z bezpiecznych połączeń VPN.

 

Wiele wersji kopii zapasowych, najlepszą obrona przed ransomware

Oprogramowanie szyfrujące typu ransomware oparte o szyfrowanie jest coraz bardziej wyszukane i nie zawsze zostanie na czas wykryte przez oprogramowanie chroniące przed oprogramowaniem złośliwym. Kiedy urządzenie zostanie zainfekowane, nie będziesz mógł uzyskać dostępu do własnych danych.

 

 

Nie ma również gwarancji, że będziesz mógł odzyskać dane nawet w przypadku, jeśli zapłaciłeś okup! Szczególnie zaleca się utworzenie rutynowych kopii zapasowych w celu przywrócenia zainfekowanych plików i zminimalizowania zagrożenia. Skorzystaj z kopii zapasowych wielu wersji - niezawodnego rozwiązania tworzenia kopii zapasowych, które umożliwia przywrócenie poprzednich wersji zainfekowanych plików.

 

Tworzenie kopii zapasowych danych NAS w innych miejscach docelowych.

Lokalne tworzenie kopii zapasowych może nie być wystarczające, jeśli bardziej destrukcyjne oprogramowania typu ransomware zaatakują foldery współdzielone, które znajdują się na serwerze NAS, poprzez dostęp do usług plików na komputerze osobistym. Najlepszym sposobem na zapobieganie takiej sytuacji jest dodanie dodatkowej warstwy ochrony poprzez utworzenie kopii zapasowych wersji niezainfekowanych danych w lokalizacji zewnętrznej. Jeśli padniesz ofiarą ataku oprogramowania typu ransomware, nadal możesz uzyskać dostęp do danych przechowywanych w innych lokalizacjach.

Rozwiązanie Hyper Backup pozwala korzystać z pełnego zakresu miejsc docelowych kopii zapasowych wielu wersji - od lokalnych folderów współdzielonych, jednostek rozszerzających i zewnętrznych dysków twardych, do sieciowych folderów współdzielonych, serwerów rsync, a także publicznych usług chmurowych. Rozwiązanie Hyper Backup oferuje także solidną ochronę w przypadku lokalnej kopii zapasowej. Możesz odizolować dane od zagrożeń internetowych konfigurując przywilej dostępu komputera PC do konkretnych plików współdzielonych znajdujących się na serwerze NAS firmy Synology. Uniemożliwia to w dalszym stopniu siłom zewnętrznym uzyskać dostęp do kopii zapasowych krytycznych danych, przechowywanych w folderze współdzielonym, znajdującym się na serwerze NAS.

 

Snapshot Replication - metoda backupu z wieloma kopiami danych

Najnowocześniejszy system plików Btrfs w Synology obsługuje innowacyjną technologię migawek na wybranych modelach serwerów NAS. Rozwiązanie Snapshot Replication umożliwia replikowanie danych z głównej lokalizacji do lokalizacji zewnętrznej maksymalnie co 5 minut oraz co 15 minut w przypadku jednostek LUN. Dzięki temu masz gwarancję, że wszystkie krytyczne dane znajdujące się w folderach współdzielonych lub na maszynach wirtualnych w jednostkach iSCSI LUNs mogą zostać szybko przywrócone w przypadku katastrofy.

 

Rozszerzając dostępność systemu plików Btrfs na większą liczbę modeli, Synology NAS zapewnia najnowszą technologię migawek, pozwalając na elastyczne odzyskiwanie plików z określonych punktów w czasie przy zużyciu jedynie ułamka wolnej przestrzeni w porównaniu do tradycyjnych systemów kopii zapasowych. Dzięki aplikacji File Station lub Eksplorator plików Windows można korzystać z samoobsługowego odzyskiwania plików i folderów.

 

W przypadku firm rozproszonych liczne kopie w różnych lokalizacjach zapewnią dostępność danych w przypadku awarii. Narzędzie Snapshot & Replication oferuje przedsiębiorstwom więcej możliwości w zakresie planu odzyskiwania awaryjnego. Aby zapewnić wyższy poziom ochrony, można kopiować dane zapisane w głównej lokalizacji (np. na serwerze w siedzibie głównej) do jednego oddziału, który następnie skopiuje dane do kolejnego oddziału itd.

 

 

-> Zobacz bezpłatne aplikacje do dysków sieciowych Synology
-> Zobacz dlaczego warto kupić dysk sieciowy Synology

Dyski sieciowe - sklep

Sklep Synology - dyski sieciowe

Zapraszamy na zakupy serwerów Synology w naszym sklepie. Zapewniamy stałą dostepność, dostawa w 24 godz i nasze pełne wsparcie. Wejście do sklepu ->

Pakiety dla Synology

punkt Monitoring - kamery IP

punkt Serwer pocztowy i klient

punkt Stacja muzyczna i radio

punkt Pobieranie plików z sieci

punkt Drukowanie w sieci LAN

punkt Galeria zdjęć i filmów

punkt Zarządzanie mobilne

punkt Aplikacje iOS / Android

punkt Pakiety dodatkowe

Kontakt z nami

Dział Handlowy ->

tel. (91)-4315-360, -61, -62

biuro@synology.com.pl

 

Pomoc Techniczna ->

tel. (91)-4315-367

serwis@synology.com.pl

Recenzje Synology

Więcej recenzji dysków sieciowych i informacji z rynku serwerów:

Dyski sieciowe i macierze dyskowe - kompedium

Serwer Synology DS212Serwer Synology DS212

Chip Tip Recenzje Synology DS212+

Recenzja Synology

Recenzja Synology

Recenzja Synology

Recenzja Synology Recenzja Synology

Testy Synology

Recenzja Synology Cloud Station

Copyright 2015, EPA Systemy Sp. z o.o.

Zobacz także: || Dyski sieciowe QNAP || Dyski sieciowe Asustor || QNAP - sklep || Synology - sklep || Kamery przemysłowe || Backup danych Ctera || Przełączniki KVM ||

 

Pomimo dołożenia wszelkich starań nie możemy zagwarantować, że podane przez nas ceny oraz dane techniczne są wolne od błędów. Ceny nie stanowią oferty w myśl kodeksu handlowego, a nieprawidłowości nie mogą być podstawą roszczeń. EPA Systemy Sp. z o.o. jest zarejestrowana w KRS nr 0000241302, NIP: 852-245-73-81. Jako przedsiębiorca prowadzący sprzedaż sprzętu EE zobowiązani jesteśmy do informowania kupujących o jednostkowym koszcie gospodarowania odpadami KGO, który wynosi 0,35 zł/kg - jest to cena składowa towaru i nie stanowi kosztu dodatkowego.

e-mail: epa@profipc.pl